Ubezpieczenia

Korzyści z kupna OC przez Internet

Zakupy online- kiedyś metoda dla odważnych, dziś powszechnie stosowana metoda nabywania dóbr. O zaufaniu do producentów świadczą nadawane certyfikaty, opinie w Internecie i polecanie wirtualnych sklepów znajomym. Jak sytuacja klaruje się na rynku usług? Telefon może posłużyć do zakupu polisy ubezpieczeniowej.

Polisa OC – jak i gdzie szukać?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w dwóch przypadkach – jako zabezpieczenie budynków rolnych oraz pojazdów mechanicznych. Stawianie na kontakt wirtualny stało się normą także w kontekście nabywania polisy. Niezależnie od formy kontaktu, istnieje łatwy i szybki sposób na ubezpieczenie się.

Częstym pojęciem w tematyce okołoubezpieczeniowej jest ranking ofert. Pozwala on na wybór najlepszej polisy z uwzględnieniem aspektów, takich jak np.: zakres ochrony a cena ubezpieczenia OC, dodatki do obecnego OC, stopień łatwości likwidacji szkody. W Internecie dostępne są także kalkulatory do przeliczania korzyści spośród różnych ofert towarzystw. Dowiemy się tu, ile wyniesie składka, a także jakiego rzędu kosztów należy spodziewać się przy podzieleniu wpłat na raty. Korzystanie z internetowych metod porównawczych przyczynia się do większej niezależności- można wybrać samodzielnie, które polisy są interesujące i warto jest poddać je analizie. 

Zakup ubezpieczenia OC online nie oznacza całkowitego odcięcia od doradców i konsultantów. W każdej chwili proces wyboru może wspierać specjalista poprzez rozmowę telefoniczną bądź czat. 

O co pytają ubezpieczyciele?

Do najczęstszych kryteriów, które służą pomocy przy wyborze ubezpieczenia OC zaliczymy choćby dane techniczne samochodu lub budynku rolnego jak i dane osobowe. Ważne jest, czy chcemy posiadać podstawową polisę, czy też rozważyć rozszerzenia pakietu dobrowolnych dodatków. Podanie własnych danych jest niezbędne do stworzenia umowy, jednak proces odbywa się w oparciu o zasady RODO. 

Co warto wiedzieć?

Wiele osób, nabywających polisę przez Internet nie zdaje sobie sprawy z możliwości odstąpienia od umowy. Zazwyczaj jest 30-dniowy okres, w którym można zrezygnować z ubezpieczenia w danym towarzystwie. Nie zawsze można wierzyć reklamom- niekiedy fałszywe strony internetowe są narzędziem hackerów, którzy korzystają z możliwości dzisiejszych technologii. Niska cena polisy nie zawsze idzie w parze z jakością usług. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *