polisaoc24.pl - porównywarka ubezpieczeń OC/AC.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    OK

Wyliczenie składki zajmie ci tylko 5 minut!

Oblicz moje OC/AC teraz
tanie oc warszawa

Samochody hybrydowe – trend w motoryzacji.

date_range 24:08:2018 label_outline Motoryzacja

samochody-hybrydowe-trend-w-motoryzacji

Oprócz korzyści dla środowiska największe korzyści z aut hybrydowych czerpią właściciele.

Jak działa samochód hybrydowy?

Samochody hybrydowe mają w wyposażeniu silnik hybrydowy oraz jeden lub dwa silniki elektryczne, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, co z kolei jest bardzo oszczędne dla portfela kierowcy. Na mniejszej prędkości samochód jedzie na energii elektrycznej, na większych prędkościach włącza się silnik spalinowy. Samochody hybrydowe wykorzystują możliwość odzyskania energii pod czas hamowania pojazdu i tym samym ładują baterie. W ten sposób energia od tarcia hamulców nie jest tracona bez korzyści. Inną korzystnym aspektem pojazdów hybrydowych jest mniejsza emisja spalin.

Niektóre samochody oprócz odzyskiwania energii do naładowania baterii mogą być po prostu podłączone do sieci elektrycznej. Ta technologia nazywa się Plug-In. Takie samochody przez krótki czas mogą jeździć tylko na silniku elektrycznym. Jednak na takim silniku raczej nie przejedziemy więcej niż 20-30 km.

Co jeszcze wyróżnia auta hybrydowe?

Pojazdy hybrydowe cechują się bardzo cichą pracą. Dzięki wykorzystaniu napędu hybrydowego producenci mogą zrezygnować z niektórych części albo mechanizmów, na przykład alternator, rozrusznik lub pasek linowy. Oprócz tego samochody hybrydowe są znacznie mniej awaryjne, co pozwalają też oszczędzać w trakcie eksploatacji w dodatku do oszczędzania na paliwie. Warto jednak zaznaczyć, że pojazdy hybrydowe mają większą masę w porównaniu do pojazdów tradycyjnych. Pierwszym samochodem hybrydowym jest Toyota Prius, która po raz pierwszy była zaprezentowaną w 1996 roku.

Ceny samochodów hybrydowych.

Na pojazdy hybrydowe bardzo mocno stawia Toyota. Ten producent ma bardzo szeroką ofertę modeli z napędem hybrydowym. Coraz więcej modeli z napędem hybrydowym pojawia się u innych producentów, m.in. Audi, BMW, Mercedes oraz inne. Najtańsze auto hybrydowe można kupić już za około 40 000 złotych.

Ubezpieczenie OC dla hybrydy.

Właściciele aut hybrydowych muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych. Ceny polis OC dla aut hybrydowych możesz sprawdzić w naszej porównywarce ubezpieczeń OC/AC.

Czytaj również:

Samochód z LPG? Oto co musisz wiedzieć o tym.

Zwrot składki OC i AC. Kiedy przysługuje?

Czy można sprawdzić ubezpieczenie OC samochodu?