polisaoc24.pl - porównywarka ubezpieczeń OC/AC.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    OK

Wyliczenie składki zajmie ci tylko 5 minut!

Oblicz moje OC/AC teraz
tanie oc warszawa

Czy cena ubezpieczenia AC po szkodzie rośnie tak samo, jak w OC?

date_range 12:09:2018 label_outline Nowości w ubezpieczeniach

czy-cena-ubezpieczenia-ac-po-szkodzie-rosnie-tak-samo-jak-w-oc

Teoretycznie po spowodowaniu szkody cena ubezpieczenia OC powinna wzrosnąć o 10%. W praktyce cena kolejnej polisy OC może być nawet o 100% wyższa. Natomiast, jak wynika z wyliczeń Towarzystwa ubezpieczeń Superpolisa, ubezpieczycieli łagodniej traktują kierowców likwidujących szkody z AC. Superpolisa podaje, iż w niektórych województwach składka po skodzie wzrasta nie więcej niż o 5%.

Ceny pakietu ubezpieczeń OC+AC w zależności od miasta wyraźnie się różnią. Najwyższe ceny są w Warszawie. Eksperci z Superpolisy wyliczyli składkę z OC+AC dla przykładowego kierowcy: mężczyzny 34 lat, posiadającego prawo jazdy od 10 lat i jeżącego 5-letnim samochodem opl astrą z 1,7-litrowym silnikiem i mocą 110 KM. Przez ostatnie 7 lat był ubezpieczony w zakresie OC (brak szkód w historii jazdy), od 3 lat ma ubezpieczenie w pakiecie z AC (bez udziałów własnych, naprawa w ASO przy użyciu oryginalnych części, zmienna wartość auta). W ubiegłym roku jego samochód został uszkodzony na parkingu przez nieznanego sprawcę. To właśnie ta szkoda została zgłoszona i zlikwidowana z autocasco.
W 9 stolicach województw cena po szkodzie w AC nie wzrosła o więcej niż 5%, a w Krakowie jest nawet minimalnie niższa.

Dlaczego tak się dzieje? Na to mają wpływ kilka czynników. Najważniejszym z nich jest to, że na cenę pakietu OC+AC składa się kwota OC, która jest tańsza, niż przed rokiem i składki AC ze zwyżką, dlatego ta zwyżka jest mniej odczuwalna. Oprócz tego ubezpieczyciele odnotowują dobre wyniki finansowe z ubezpieczeń komunikacyjnych, co powoduje łagodniejsze podejście do cen ubezpieczeń dobrowolnych dla zachęcenia konsumentów do zakupu ubezpieczeń AC, - wynika ze słów członka zarządu multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia.

Polecamy również:

Wysokość składek po spowodowaniu szkody.

Czy można sprawdzić ubezpieczenie OC samochodu?

Zwrot składki OC i AC. Kiedy przysługuje?