polisaoc24.pl - porównywarka ubezpieczeń OC/AC.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    OK

Wyliczenie składki zajmie ci tylko 5 minut!

Oblicz moje OC/AC teraz
tanie oc warszawa

Co to jest ubezpieczenie bezterminowe?

date_range 11:10:2018 label_outline Porady

co-to-jest-ubezpieczenie-bezterminowe

Polisy majątkowe (mieszkanie, dom) i komunikacyjne (OC/AC) zawierane są na rok z łatwą możliwością przedłużenia na kolejny okres. Ubezpieczenia turystyczne zawierane na kilka tygodni lub miesięcy. Polisy życiowe zawierane na okres kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat albo do osiągnięcia przez ubezpieczonego pewnego wieku, na przykład 60 lat. Jak więc tutaj ubezpieczyć się bezterminowo?

Ubezpieczenie bezterminowe – co to jest i jak działa?

Wśród polis na życie są polisy, które nie mają z góry wyznaczonego okresu trwania. Przeznaczone one dla osób starszych i trwają od momentu podpisania polisy ubezpieczeniowej do momentu śmierci ubezpieczonego. Polisa obowiązuje pod warunkiem opłacenia corocznej składki.
Zasady wypłacenia świadczeń są takie same, jak w przypadku polis terminowych, czyli świadczenie ma pokrywać doraźne leczenie osoby ubezpieczonej lub w chwili śmierci ubezpieczonego zostać wypłacone osobom uposażonym.

Jak przestąpić do ubezpieczenia bezterminowego?

Żeby przystąpić do bezterminowego ubezpieczenia na życia, obowiązkowe jest wypełnienie ankiety o stanie zdrowia, a w niektórych przypadkach poddanie się badaniom lekarskim. Na podstawie tych danych wyliczane jest ryzyko ubezpieczeniowe oraz wylicza się składkę ubezpieczenia. Na wysokość składki także ma wpływ wiek ubezpieczonego oraz zakres ochrony i suma ubezpieczenia.

Przed zawarciem bezterminowego ubezpieczenia na życie koniecznie zapoznajcie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwracając uwagę na wyłączenia. Czasami świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego wypłacane tylko, gdy śmierć nastąpiła w określonych okolicznościach.

Polecamy również:

OC krótkoterminowe – dla kogo?

W jakim terminie dostaniesz odszkodowanie z OC?

Ubezpieczenie OC dla “anglika”. Ile kosztuje?