polisaoc24.pl - porównywarka ubezpieczeń OC/AC.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    OK

Ubezpieczenia oc online

Oblicz swoje OC/AC i kup polisę
ubezpieczenia oc ac warszawa

Wysokość składek po spowodowaniu szkody.

date_range 05:06:2017 label_outline Stawki OC Porady

wysokosc-skladek-po-spowodowaniu-szkody

 Teoretycznie wysokość składek po spowodowaniu szkody powinna wzrosnąć o 10%. W praktyce ceny mogą być wyższe nawet o 100% w stosunku do składki z poprzedniego roku. Na wysokość składki składa się bardzo wiele czynników.

Co wpływa na wysokość składki OC?

date_range 06:06:2017 label_outline Stawki OC

co-wplywa-na-wysokosc-skladki-oc

Przy wyliczeniu stawki ubezpieczenia OC liczy się przede wszystkim wiek i doświadczenie kierowcy, uzyskane zniżki oraz miejsce jego zamieszkania. Na wysokość stawki OC ma wpływ również szereg innych czynników, jak np. marka pojazdu, pojemność silnika, przebieg, stan cywilny właściciela czy ilość posiadanych dzieci.

Jeśli sprawca wypadku nie ma OC

date_range 13:06:2017 label_outline Porady

jesli-sprawca-wypadku-nie-ma-oc

Za nieposiadanie ubezpieczenia OC przewidziane wysokie kary od UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz gwarancyjny). Oprócz tego sprawca wypadku lub kolizii, który nie ma aktualnej polisy OC, może być zobligowany do pokrycia kosztów, wunikających z naprawy szkody, a to z kolej mogą być bardzo wysokie kwoty. A w przypadku wypadku również do pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji poszkodowanych.

Ile zapłacimy, jeśli nie mamy ubezpieczenia OC?

date_range 05:06:2018 label_outline Porady

ile-zaplacimy-jesli-nie-mamy-ubezpieczenia-oc

Z brak ubezpieczenia OC przewidziane wysokie kary od UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Kary te zależą od wysokości minimalnej płacy w danym roku kalendarzowym.

Wypowiedzenie OC przez zbywcę pojazdu

date_range 06:06:2018 label_outline Porady

wypowiedzenie-oc-przez-zbywce-pojazdu

Na zbywcy pojazdu leży obowiązek zgłoszenia do ubezpieczyciela faktu sprzedaży pojazdu. W tej sytuacji mamy prawo na otrzymanie zwrotu składki za okres, z którego nie skorzystamy z racji zbycia pojazdu. Natomiast nie przysługuje nam zwrot, gdy